Grupa Archicom wybudowała blisko 6 500 mieszkań i pod swoją marką zrzesza kilkadziesiąt spółek o różnym przeznaczeniu. Skuteczne i wydajne narzędzia, wspierające pracę księgowych, stanowią istotne wsparcie dla księgowości oraz osób odpowiedzialnych za zarządzanie ryzykiem podatkowym.

PROBLEM KLIENTA

Wdrażanie systemów informatycznych jest złożonym przedsięwzięciem, które wymaga sporego zaangażowania wielu pracowników, zarówno w organizacji, jak i poza nią. Implementacja nowego systemu wiąże się również z wprowadzeniem do bazy danych szeregu różnych dokumentów z ubiegłych lat. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku naszego klienta. Spółka Archicom zmieniła informatyczny system przeznaczony do księgowości. Taka operacja pociągnęła za sobą konieczność migracji dokumentów finansowych, w tym jednolitych plików kontrolnych (JPK). Przed wykonaniem takiego zadania warto zweryfikować wszystkie pliki, które wprowadzane są do nowego systemu. Dotyczy to również, a może przede wszystkim, wygenerowanych w poprzednich latach plików JPK_VAT. Archicom skutecznie wykorzystuje w tym celu nasze oprogramowanie TAX INSIGHT.
 
ZASTOSOWANIE TAX INSIGHT STANDARD

Jak podaje Pani Izabela Traczyk (dział finansowo – księgowy Archicom Asset Management), jedną z najbardziej przydatnych funkcji oprogramowania TAX INSIGHT jest możliwość dokonania korekty plików JPK_VAT z 2017 roku:

„Po zmianie w 2018 roku systemu finansowego jeszcze do tej pory zdarzają się dokumenty, które muszą być wprowadzone do nowego systemu i zostać skorygowane. Bez tego narzędzia (TAX INSIGHT) nie mogłybyśmy tego uczynić. TAX INSIGHT pozwala na import ze starego systemu plików JPK VAT i ich weryfikację pod kątem poprawności.”

W Archicom za każdym razem podczas importu danych do nowego systemu, pliki z ubiegłych lat (JPK VAT) są weryfikowane systemem TAX INSIGHT, który niejednokrotnie sygnalizuje różnego rodzaju potencjalne błędy.

Pani Izabela Traczyk podkreśla, że dzięki zastosowaniu zewnętrznego oprogramowania TAX INSIGHT, niezależnego od starego i nowego systemu finansowo-księgowego, pracownicy działu księgowości w spółce Archicom wiedzą, na co zwrócić szczególną uwagę:

„TAX INSIGHT sygnalizuje nam m.in. zasadność odliczenia kosztów VAT z paliwa oraz weryfikuje, czy sprzedaż została wykazana we właściwym miesiącu, a VAT został naliczony w miesiącu, kiedy rozliczenie faktycznie miało miejsce.”

TAX INSIGHT — oprogramowanie do weryfikacji plików JPK VAT, może również pokazać, czy nasz kontrahent jest czynnym podatnikiem podatku VAT.

Archicom wykorzystuje tę funkcję TAX INSIGHT do weryfikacji wszystkich swoich kontrahentów pod kątem tego, czy faktycznie są zarejestrowanymi podatnikami VAT. Szczególnie dotyczy to tzw. spółek operacyjnych firmy, które dokonują wielu zewnętrznych zakupów. Aplikacja TAX INSIGHT stanowi w tym wypadku duże wsparcie.

 

Korzyści z zastosowania TAX INSIGHT dla Archicom:

  • możliwość wprowadzania korekt w plikach JPK_VAT za ubiegłe lata
  • import ze starego systemu plików JPK VAT i sprawdzenie ich poprawności

  • sprawdzenie czy nasz kontrahent jest czynnym podatnikiem podatku VAT
  • zasadność odliczenia kosztów VAT

  • sprawdzenie czy sprzedaż została wykazana we właściwym miesiącu

  • usprawnienie pracy działu finansowo – księgowego

  • oszczędność czasu i kosztów firmy na skomplikowane operacje księgowe

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat wykorzystania systemu TAX INSIGHT, zachęcamy do kontaktu za pomocą poniższego formularza

Całkowicie za darmo zweryfikujemy państwa pliki JPK_VAT, demonstrując przy okazji możliwości naszego programu

Umów się na prezentację

Zostaw swoje dane kontaktowe, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.