Ministerstwo Finansów udostępniło bezpłatne narzędzie „Formularz JPK_VAT(3)”. Jak informuje MF, służy ono do tworzenia plików JPK_VAT(3). Umożliwia również pobieranie pliku wypełnionego formularza w formacie XML. Dodatkowo posiada funkcjonalności załadowania pliku JPK_VAT(3) w celu jego dalszej edycji oraz przerobienia widoku XML do bardziej przystępnego dla oka PDF. Narzędzie niestety nie daje możliwości bezpośredniej wysyłki pliku na bramkę MF. Aby wysłać plik, należy go zapisać w formacie XML i skorzystać z Klienta JPK_WEB. Należy jednak pamiętać, że ten sposób wysyłki ograniczony jest do plików nieprzekraczających 100 MB.

Narzędzie dostępne jest pod linkiem: podatki.gov.pl

Umów się na konsultacje!

Pełne informacje na temat przetwarzania danych osobowych" open="no" ]Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest JPK Insight sp. z o.o., ul. Dobra 40, 00-344 Warszawa (KRS: 0000818488) („Administrator”). Kontakt do Administratora możliwy jest poprzez przesłanie wiadomości e-mail na adres: biuro@taxinsight.pl. Dane osobowe są przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zgłoszone za pośrednictwem formularza, w tym w celu nawiązania kontaktu. Dane mogą być przetwarzane w celu ustalenia, dochodzenia i obrony roszczeń oraz w celach archiwalnych i dowodowych na wypadek prawem usprawiedliwionej potrzeby lub obowiązku wykazania faktów. Nadto, dane będą przetwarzane w celu przesyłania informacji handlowych lub marketingowych dotyczących produktów lub usług JPK Insight sp. z o.o. stosownie do treści poniższych zgód oraz poniższej klauzuli informacyjnej – jeżeli zgoda lub zgody zostaną przez Panią/Pana wyrażone. Pełna treść klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych przez Administratora w związku z wykorzystaniem formularza kontaktowego, zawierająca m.in. informacje o zasadach przetwarzania danych oraz przysługujących Ci prawach dostępna jest w Polityce Prywatności i Cookies.

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje handlowe i marketingowe o produktach i usługach JPK Insight sp. z o.o. zaznacz poniższe zgody lub jedną z nich – w zależności od preferowanego kanału. Niewyrażenie zgody nie wpływa na możliwość uzyskania odpowiedzi na pytanie zadane w formularzu/nawiązanie z Panią/Panem kontaktu przez JPK Insight sp. z o.o.

Przesyłając swoje dane wyrażam zgodę na kontakt.